Romë/ 1 i vdekur dhe 13 të plagosur si pasojë e një shpërthimi në pallat

Publikuar tek: bota, më 09:23 20-01-2015 Romë/ 1 i vdekur dhe 13 të plagosur si pasojë e një shpërthimi në pallat

Një ngjarje e rënde ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin Italian ku një pallat është përfshirë nga flakët pas një shperthimi. Si pasojë e zjarrit, një person i moshës 50 vjeçare ka humbur jetën ndërsa 13 të tjerë kanë mbetur të plagosur, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Të plagosurt janë dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e nevojshme.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Vito Giuseppe Galati” rreth orës tre të mëngjesit, por ende nuk dihen shkaqet e shperthimit. Ndërkohë që forca të shumta policie dhe zjarrfikëset kanë mbërritur me shpejtësi në vendin e ngjarjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0053780078887939
array(1) { ["section"]=> string(75) "rome-1-i-vdekur-dhe-13-te-plagosur-si-pasoje-e-nje-shperthimi-ne-pallat-993" }