Romë, manifestim i madh në mbrojtje të Familjes: Të mbrojmë të drejtat e fëmijëve

Publikuar tek: bota, më 18:01 20-06-2015 Romë, manifestim i madh në mbrojtje të Familjes: Të mbrojmë të drejtat e fëmijëve Protesta sot ne Rome per diten e familjes

Sheshi San Xhovani në Romë u mbush sot me mijëra njerëz për manifestimin e Ditës së Familjes “të mbrojmë fëmijët tanë” që është edhe slogan i këtij aktiviteti.

Përvec qytetarëve ka edhe shumë parlamentarë qëjanë bashkuar në këtë manifestim dhe janë përfshirë në turmë.

Dhe qëllimi është “për të riafirmuar të drejtën e nënës dhe babait për të edukuar fëmijët dhe për të ndaluar kolonizimin ideologjik të teorisë Gender në shkolla dhe në Parlament por edhe për të bllokuar iniciativat për një adaptim në perspektivë të fëmijëve nga prindër të të njëtit seks, shpjegojnë organizatorët. Në shesh nuk janë mbledhur vetëm katolikët, por edhe një imam dhe një rabin. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012120962142944
array(1) { ["section"]=> string(85) "rome-manifestim-i-madh-ne-mbrojtje-te-familjes-te-mbrojme-te-drejtat-e-femijeve-14125" }