Ronaldinjo jo vetëm në Brazil, kjo vajzë shqiptare nuk i ka lënë gjë

Publikuar tek: sport, më 20:50 24-02-2018 Ronaldinjo jo vetëm në Brazil, kjo vajzë shqiptare nuk i ka lënë gjë

Futbolli shqiptar i femrave ka pësuar zhvillim vitet e fundit në rang kombëtar.

Edhe në Kosovë, janë të shumta talentet femra, të cilat kanë bërë performanca mjaft të mira me klubet e tyre.

Jehona Shala është një nga talentet e reja që po zhvillohet. Vetëm 16 vjeç, Jehona njihet në Prizren, për ngjashmërinë që ajo ka me Ronaldinjon, jo vetëm në fushë, por edhe fizikisht. Shala është pjesë e ekipit U-16 të Lirisë së Prizrenit dhe gjithashtu e Kombëtares U-19 të Kosovës.

Ajo synon që të luajë jashtë shtetit, ndërsa ka mundësi reale, teksa talenti nuk i mungon. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02771782875061
array(1) { ["section"]=> string(74) "ronaldinjo-jo-vetem-ne-brazil-kjo-vajze-shqiptare-nuk-i-ka-lene-gje-111350" }