Ronaldinjo jo vetëm në Brazil, kjo vajzë shqiptare nuk i ka lënë gjë

Publikuar tek: barometri, më 08:23 25-02-2018 Ronaldinjo jo vetëm në Brazil, kjo vajzë shqiptare nuk i ka lënë gjë

Edhe në Kosovë, janë të shumta talentet femra, të cilat kanë bërë performanca mjaft të mira me klubet e tyre.

Jehona Shala është një nga talentet e reja që po zhvillohet. Vetëm 16 vjeç, Jehona njihet në Prizren, për ngjashmërinë që ajo ka me Ronaldinjon, jo vetëm në fushë, por edhe fizikisht. Shala është pjesë e ekipit U-16 të Lirisë së Prizrenit dhe gjithashtu e Kombëtares U-19 të Kosovës.

Ajo synon që të luajë jashtë shtetit, ndërsa ka mundësi reale, teksa talenti nuk i mungon. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01959490776062
array(1) { ["section"]=> string(74) "ronaldinjo-jo-vetem-ne-brazil-kjo-vajze-shqiptare-nuk-i-ka-lene-gje-111374" }