Ronaldo dhe shokët e tij mbajnë heshtje për viktimat e Mesdheut gjatë përgatitjes për Shqipërinë

Publikuar tek: sport, më 19:38 03-09-2015 Ronaldo dhe shokët e tij mbajnë heshtje për viktimat e Mesdheut gjatë përgatitjes për Shqipërinë

Skuadra portugeze e cila është duke u përgatitur për ndeshjet e radhës të kampionatit europian, ka mbajtur një minutë heshtje në nder të viktimave që kanë humbur jetën në detin Mesdhe.

“Askush në ekipin kombëtar nuk është indiferent në krizën europiane të refugjatëve. Të gjitha lutjet tona janë për ata njerëz”, shkruan Ronaldo në twitter.

Portugalia do të luaj nesër një ndeshje miqësore kundër Francës, ndërsa më datë 7 do të udhëtojë drejt Elbasanit për tu përballur me kuqezinjtë e Gianni de Biasit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025548934936523
array(1) { ["section"]=> string(102) "ronaldo-dhe-shoket-e-tij-mbajne-heshtje-per-viktimat-e-mesdheut-gjate-pergatitjes-per-shqiperine-19900" }