Ronaldo “i thyen zemrën” Realit, portugezi gjen lirinë në Itali (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 18:36 20-10-2018 Ronaldo “i thyen zemrën” Realit, portugezi gjen lirinë në Itali (VIDEO)

Juventus po zhvillon ndeshjen e javës së nëntë të kampionati italian ndaj Genoas në shtëpi.

Bardhezinjtë kryesojnë me rezultatin 1-0, falë golit të Cristiano Ronaldos. 33-vjeçari përfitoi nga një mosmarrëveshje midis portierit kundërshtar dhe mbrojtësve duke shënuar golin e avantazhit.

Nëse Juventus fiton sot, ata mbeten të pamposhtur pas 9 javësh, duke shënuar një rekord më vete në ligat kombëtare europiane.


Deri tani ai ka shënuar 6 gola në 11 ndeshje me bardhezinjtë. Mungesën e tij e vuan tmerrësisht Real

Madridi, që nuk po gjen qetësi në 5 ndeshje radhazi duke mos fituar asnjë prej tyre.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.043871879577637
array(1) { ["section"]=> string(73) "ronaldo-i-thyen-zemren-realit-portugezi-gjen-lirine-ne-itali-video-138524" }