Ronaldo ia del më në fund, mposht Neymar dhe Mesi në garën për çmimin e FIFA

Publikuar tek: bota, më 13:10 24-10-2017 Ronaldo ia del më në fund, mposht Neymar dhe Mesi në garën për çmimin e FIFA

Pas një sezoni që do e mbaj mend gjatë, Kristiano Ronaldo e ka kurorëzuar me një çmim shumë të rëndësishëm.

Portugezi ditën e djeshme u shpall lojtari më i mirë i FIFA për vitin 2016-2017. Ronaldo fitoi përballë Mesit dhe Neymar në një garë ku votuan të gjithë trjanerët dhe kapitenët e ekipeve kombëtare.

Pas marrjes së çmimit Ronaldo u shpreh shumë i emocionuar dhe falenderoi të gjithë mbështetësit.

“Faleminderit të gjithëve që më votuan. Dua t’i falënderoj edhe Leo (Messi) dhe Neymar që janë këtu. Dua t’i falënderoj tifozët e Real Madridit për mbështetjen, trajnerin, bashkëlojtarët dhe presidentin. Jemi në Angli për herë të parë, dhe këtë çmim e fitoj për herë të dytë. Është një moment i madh për mua. Faleminderit fansave të mi nga të gjithë bota. Jam i lumtur dhe faleminderit për këtë mbrëmje”, tha Ronaldo. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rikthimi i rrufeshëm i Eminem, sulmon ashpër presidentin Trump (VIDEO)
Facebook e konfirmon, rrjeti social me probleme serioze prej dy orësh: Po investigojmë »
Article Logic
Execution time: 0.011015892028809
array(1) { ["section"]=> string(81) "ronaldo-ia-del-me-ne-fund-mposht-neymar-dhe-mesi-ne-garen-per-cmimin-e-fifa-97016" }