Ronaldo letër lamtumire, fansat shpërthejnë në lot

Publikuar tek: sport, më 17:21 10-07-2018 Ronaldo letër lamtumire, fansat shpërthejnë në lot

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht lojari më i ri i Juventusit.

Gjithçka u zyrtarizua sot, ndërsa CR7 i ka dhënë lamtumirën shokëve të Real Madrid dhe fansave të cilët nuk e kanë fshehur trishtimin e madh për largimin e tij.

Ronaldo ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare me bardhezinjtë me pagë prej 30 milion euro dhe transfertë prej 105 milion euro.

Letra e lamtumirës:

Letër nga Cristiano Ronaldo

Këto vite në Real Madrid, dhe në këtë qytet të Madridit, kanë qenë ndoshta më të lumturat e jetës sime.

Kam vetëm ndjenja të mirënjohjes së madhe për këtë klub, për këtë hobi dhe për këtë qytet. Unë vetëm mund t'i falënderoj të gjithë ata për dashurinë që më kanë dhënë.

Megjithatë, besoj se ka ardhur koha për të hapur një fazë të re në jetën time dhe për këtë arsye kam kërkuar klubin që të pranojë transferimin e tij. Ndihem në këtë mënyrë dhe i kërkoj të gjithëve, dhe sidomos pasuesve tanë, të më kuptojnë.

Ata kanë qenë absolutisht të mrekullueshme për 9 vjet. Kanë qenë 9 vite unike. Ka qenë një kohë emocionuese për mua, plot me konsideratë, por edhe e vështirë sepse Real Madridi ka një kërkesë shumë të lartë, por unë e di shumë mirë se nuk do të harroj kurrë se unë e kam shijuar futbollin këtu në një mënyrë unike.

Së bashku ne kemi fituar 3 Champions radhazi dhe 4 Champions në 5 vjet. Në një nivel individual, kam kënaqësinë që kam fituar 4 Topa ari dhe 3 këpucë ari. Të gjitha gjatë kohës sime në këtë klub të jashtëzakonshëm.

Real Madrid ka fituar zemrën time, dhe të familjes time, kështu që më shumë se kurrë dua të them faleminderit: falënderoj klubin, presidentin, drejtorët, kolegët e mi, të gjitha teknikë, mjekët, dhe punëtorët e pabesueshëm që bëjnë gjithçka të punojnë dhe që janë në pritje të çdo detaji të palodhur.

Faleminderit pafundësisht edhe një herë tifozëve tanë dhe të futbollit spanjoll. Gjatë këtyre 9 viteve emocionuese kam pasur lojtarë të mëdhenj para meje. Respekti im dhe mirënjohja ime për të gjithë ata.

Kam reflektuar shumë dhe e di se ka ardhur koha për një cikël të ri. Po largohem, por kjo këmishë, kjo mburojë dhe Santiago Bernabeu do të vazhdojnë të ndjehen gjithmonë si të mija kudo që të jem.

Faleminderit të gjithëve dhe natyrisht, siç thashë për herë të parë në stadiumin tonë 9 vite më parë: Hala Madrid!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022385120391846
array(1) { ["section"]=> string(56) "ronaldo-leter-lamtumire-fansat-shperthejne-ne-lot-127441" }