Ronaldo me rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Publikuar tek: sport, më 22:44 18-04-2017 Ronaldo me rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Cristiano Ronaldo është lojtari i parë që ka shënuar plot 100 gola në Ligën e Kampionëve.

Rekordi është vendosur sot nga sulmuesi i Real Madrid, i cili arriti të shënojë 3 gola ndaj Bajernit (2 në ndeshjen e parë) duke e çuar në 100 numrin total të golave të shënuar në Champions League e njëkohësisht duke dhe çuar ekipin e tij në gjysmëfinalen e këtij kompeticioni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011813163757324
array(1) { ["section"]=> string(51) "ronaldo-me-rekord-te-ri-ne-ligen-e-kampioneve-75627" }