Roy Hodgson publikon listën, kjo është Anglia e “Euro2016”

Publikuar tek: sport, më 18:40 16-05-2016 Roy Hodgson publikon listën, kjo është Anglia e “Euro2016”

Trajneri i Anglisë Roy Hodgson ka zbardhur listën paraprake me 26 futbollistë që do të përfaqësojnë “3 Luanët” në Euro2016.

Surprizë e kësaj liste të Hodgson është përfshirja e sulmuesit të Manchester United, Marcus Rashford, i cili është vetëm 18 vjeç. Ndërkohë, nga fituesit e Premier League, Leicester janë grumbulluar dy lojtarë, Danny Drinkwater dhe Jamie Vardy.

Portierë: Fraser Forster (Southampton), Joe Hart (Manchester City) dhe Tom Heaton (Burnley).

Mbrojtës: Ryan Bertrand (Southampton), Gary Cahill (Chelsea), Nathaniel Clyne (Southampton), Danny Rose (Tottenham), Chris Smalling (Manchester United), John Stones (Everton), Kyle Walker (Tottenham)

Mesfushorë: Dele Alli (Tottenham), Ross Barkley (Everton), Fabian Delph (Manchester City), Eric Dier (Tottenham), Danny Drinkwater (Leicester City), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Liverpool), James Milner (Liverpool), Raheem Sterling (Manchester City), Andros Townsend (Newcastle) dhe Jack Wilshere (Arsenal).

Sulmues: Harry Kane (Tottenham), Marcus Rashford (Manchester United), Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool) dhe Jamie Vardy (Leicester City).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022110939025879
array(1) { ["section"]=> string(61) "roy-hodgson-publikon-listen-kjo-eshte-anglia-e-euro2016-40621" }