Rozana Radi dhe Jul Deda “Mjeshtër i Madh”, këngëtarja letër Presidentit: Dua çmim, kam bërë sakrificë më të madhe

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:33 14-09-2017 Rozana Radi dhe Jul Deda “Mjeshtër i Madh”, këngëtarja letër Presidentit: Dua çmim, kam bërë sakrificë më të madhe

Pasi ish presidenti Bujar Nishani vlerësoi me çmime “Mjeshtër i Madh” aktorin e humorit Julian Deda dhe këngëtaren Rozana Radi, këngëtarja e mirënjohur Jolanda Dhamo rrëfen se i ka dërguar letër presidentit ku i kërkon të vlerësohet me çmim.

Këngatarja tha se ai ka vlerësuar me çmime këngëtarë të cilët sipas saj i kanë dhënë më pak muzikës shqiptare krahasuar me të.

“Unë kërkoj një çmim nga Presidenti” tha Jolanda përmes emisionit.

“E kërkova çmimin se thash, po ky si ja jep kësaj dhe s’ja jep kësaj, kjo që ka karrierë kaq të vogël po dhe Jolandës jo. Se unë kam bërë sakrificë më shumë se sa dikush që ka shtëpinë afër dhe fëmijën afër, ne qëndrojmë larg familjes dhe ai nuk e mori parasysh fare. Por, ai nuk e ktheu kokën fare të shikoj. Siç tha dhe kolegu im Frederiku: Tani nuk e dua më. Unë e kërkoj një çmim”, tha Dhamo.

fge34he45th5h45h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094969272613525
array(1) { ["section"]=> string(115) "rozana-radi-dhe-jul-deda-mjeshter-i-madh-kengetarja-leter-presidentit-dua-cmim-kam-bere-sakrifice-me-te-madhe-92361" }