Rradhë të gjata mbi 4 kilometra në doganën e Muriqanit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:43 30-07-2015 Rradhë të gjata mbi 4 kilometra në doganën e Muriqanit

Pas përfundimit të pushimeve në vendin tonë, qindra pushues i janë drejtuar doganës së Muriqanit në kufirin me Malin e Zi, duke u përballur me rradhë të gjata të automjeteve.

Kolona e automjeteve i ka kaluar 4 kilometra, ndërsa në doganë punohet me dy sportele, gati çdo 10 minuta kalojnë kufirin 2 automjete. Sipas policisë rradhët e gjata kanë mbi 3 orë që janë krijuar.

Qindra turistë dhe emigrantë me automjete kryesisht me targa të Kosovës, Italisë, Zvicrës dhe Malit të Zi janë bllokuar prej disa orësh duke u përballur edhe me temperaturat e larta të stinës së verës.

11830657_10205596307081784_625911166_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen dy gra, vidhnin sendet me vlerë të pushuesve në plazhin e Golemit
Saranda zgjohet e mbuluar nga tymi dhe era e rëndë e djegies së plehrave »
Article Logic
Execution time: 0.013285875320435
array(1) { ["section"]=> string(60) "rradhe-te-gjata-mbi-4-kilometra-ne-doganen-e-muriqanit-17296" }