Rrafshohet me shpërthim të telekomanduar godina 4-katëshe në Fier (VIDEO NGA SHEMBJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:08 17-02-2018 Rrafshohet me shpërthim të telekomanduar godina 4-katëshe në Fier (VIDEO NGA SHEMBJA)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka shembur sot me shpërthim të telekomanduar një objekti katër katësh në qytetin e Fierit.

Specialistët e IKMT hapën në godinë rreth 400 furnella (vrima) ku u vendosen 8 kilogramë lëndë shpërthyese.

Për mbrojtjen e objekteve që ndodhën pranë nga shpërthimi u vendosën 3 mijë thasë me rërë.

Objekti u shemb në vijim të aksionit të IKMT në Fier, në kuadër të rehabilitimit të lumit Gjanica dhe qendrës së qytetit.Pamjet e shërthimit janë marrë nga tv kombi.

 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputeti jep alarmin urgjent: Pediatria onkologjike është në vështirësi
Xhafaj ‘dredh’ policinë e Shkodrës: Mos u merrni me hallexhinjtë, BOSËT e krimit janë vërdallë (DEKLARATA E FORTË) »
Article Logic
Execution time: 0.010083198547363
array(1) { ["section"]=> string(90) "rrafshohet-me-shperthim-te-telekomanduar-godina-4-kateshe-ne-fier-video-nga-shembja-110554" }