Rrahmani i dorëzon letrën e lamtumirës Armando Dukës: Dy faktorë më shtynë për të zgjedhur Kosovën

Publikuar tek: sport, më 16:57 22-08-2016 Rrahmani i dorëzon letrën e lamtumirës Armando Dukës: Dy faktorë më shtynë për të zgjedhur Kosovën

Pas Milot Rashicës, Alban Mehës dhe Herolind Shalës, edhe një tjetër futbollist ka vendosur që ta lërë Kombëtaren e Shqipërisë për t’iu bashkuar Përfaqësueses së Kosovës.

Fjala është për Amir Rrahmanin, futbollistin e lindur në Prishtinë, e që po bënë karrierë të suksesshme në Kroaci te Spliti, raporton “Zëri.info”.

Vendimin për ta lënë Shqipërinë dhe për t’iu bashkuar Kosovës qendërmbrojtësi 22 vjeçar ia ka bërë të ditur edhe presidentit të FSHF-së, Armand Dukës, përmes një letre. Ai shprehet se në këtë zgjedhje kanë ndikuar dy faktor, ai emocional dhe ai sportiv.

Rrahmani shprehet se te Kosova ka më shumë hapësirë për t’u aktivizuar, çka është rëndësishme për karrierën e tij. Ai ka falenderuar Dukën dhe stafin e Kombëtares për mundësitë e krijuara.

Letra:

auto_l1471880462.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.29402804374695
array(1) { ["section"]=> string(103) "rrahmani-i-dorezon-letren-e-lamtumires-armando-dukes-dy-faktore-me-shtyne-per-te-zgjedhur-kosoven-50522" }