Rrahu bashkëshorten e tij, arrestohet zyrtari i policisë

Publikuar tek: rajon, më 11:36 22-01-2021 Rrahu bashkëshorten e tij, arrestohet zyrtari i policisë Foto ilustruese

Një zyrtar policie në Kosovë është arrestuar pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Sipas njoftimit të policisë, ai është pezulluar nga detura dhe i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Njoftimi i policisë:

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së kanë arrestuar një zyrtar policor me dyshimin se i njëjtit ka kryer veprën penale “dhunë në familje”. IPK ka pranuar mbrëmë informacione nga Policia e Kosovës lidhur me dyshimin së një zyrtar policor në Prishtinë ka kryer veprën penale dhunë në familje.

Menjëherë pas pranimit të informacionit hetuesit e IPK-së i janë përgjigjur thirrjes duke intervistuar viktimën e këtij rasti – bashkëshorten e tij. Pas disa veprimeve fillestare hetimore është konsultuar edhe prokurori kompetent dhe zyrtarit policor me vendim të prokurorit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Lidhur me rastin e njëjtë, si pjesë e procedurave administrative dhe hetimore, zyrtari policor është suspenduar. Hetuesit e IPK-së  në koordinim të plotë me Prokurorinë do të vazhdojnë të ndërmarrin edhe veprime të tjera hetimore drejt ndriçimit të plotë të të gjitha rrethanave që ndërlidhen me këtë rast.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Korrupsion dhe mashtrim në vlerën e 250 milionë eurove, zbulohen emrat e shqiptarëve të arrestuar në Itali, nga biznesmeni te gruaja që tregonte për operacionet e policisë
»
Article Logic
Execution time: 0.011265993118286
array(1) { ["section"]=> string(62) "rrahu-bashkeshorten-e-tij-arrestohet-zyrtari-i-policise-235956" }