Rrëfehet Kristi Pinderi: Babai s’më flet prej vitesh. Me partnerin ndihem në faj

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:15 01-07-2017 Rrëfehet Kristi Pinderi: Babai s’më flet prej vitesh. Me partnerin ndihem në faj

Kristi Pinderi është një ndër aktivistët më të njohur në vend, që lufton për të drejtat e komunitetit LGBT.

Për mëkatet më të mëdha në jetë, Kristi thotë se janë dy. I pari, kur kuptoi se nuk e donte babain, por as e urrente.

Kur u takova për herë të fundit me tim atë, pasi e dëgjova që fliste pa fund. Kur u ndamë u ndjeva i lehtësuar për faktin që i vërtetova vetes se, në fakt, nuk e dua.

Sigurisht edhe u lehtësova për faktin se vërtetova që nuk e urrej. Mu duk një njeri i largët, i zakonshëm e ndoshta dhe fatkeq. Por u ndava me premtimin që i bëra vetes për ta respektuar e për t’iu gjetur pranë në rast se do e tejkalojë mediokritetin e vet e do të më ketë pranë,”- është shprehur ai.

Kur u pyet se sa kohë ka kaluar që kur ka ndjerë mungesën e gjysmës tjetër, Kristi ka thënë se:

"Erjoni, partneri im, nuk është në Shqipëri, ai udhëton shpesh. Më duket ditë shumë e paplotë. E keqja e të qenit në çift për të është fakti se mendon si në çift. “Por kur ndodh të veprosh apo të ëndërrosh si tek, fillon e ndihesh në faj. Është një ndjesi faji e çuditshme"./ Story

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bledi Mane: Ja pse do merrem me Armina Mevlanin (Video)
Greta Hoxha dhuron spektakël edhe në det, del nudo në plazhin publik (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.009829044342041
array(1) { ["section"]=> string(84) "rrefehet-kristi-pinderi-babai-s-me-flet-prej-vitesh-me-partnerin-ndihem-ne-faj-84669" }