Rrëfehet vrasësja e Kim Jong Nam: Më thanë se ishte shaka, u pagova 90 dollarë

Publikuar tek: bota, më 10:52 26-02-2017 Rrëfehet vrasësja e Kim Jong Nam: Më thanë se ishte shaka, u pagova 90 dollarë

Indoneziania e arrestuar për vrasjen e gjysmë vëllait të liderit koreano-verior ka deklaruar se asaj i kishin thënë se do hidhnin në fytyrën e Kim Jong Nam “vaj fëmijësh" për të bërë shaka dhe se është paguar 90 dollarë për të kryer aktin.

Por rezultatet e testeve mjekësore treguan se Kim u vra me një gaz nervin të tipit VX, i konsideruar si armë e shkatërrimit në masë nga Kombet e Bashkuara. 

Tani vijojnë  pyetjet se kush mund të fshihet prapa vrasjes. Dyshimet më të mëdha bien mbi regjimin e Koresë së Veriut, i cili nga ana e tij mohon çdo përgjegjësi. 

Ndërkohë, veç 25-vjeçares Aisyah janë ndaluar edhe një grua vietnameze dhe një burrë koreano-verior, ndërsa 7 të dyshuar të tjerë janë në kërkim nga policia. 

fo.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen në flakë hoteli luksoz, 10 të vdekur
Nëna kineze e vesh vajzën me kostum tradicional shqiptar, ja për çfarë arsye të lezetshme (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011407136917114
array(1) { ["section"]=> string(82) "rrefehet-vrasesja-e-kim-jong-nam-me-thane-se-ishte-shaka-u-pagova-90-dollare-69998" }