Rrëfimi i ish-Presidentit Topi: Pse u prisha me Berishën pas 21 Janarit

Publikuar tek: politike, më 18:46 02-02-2016 Rrëfimi i ish-Presidentit Topi: Pse u prisha me Berishën pas 21 Janarit

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka treguar gjatë një interviste për “Klan Kosova” se përse ai dhe kryeministri i atëhershëm, Sali Berisha i prishën marrëdhëniet me njëri-tjetrin.

Sipas tij, shkak për këtë u bë deklarata në pozicionin e Presidentit për ngjarjen e 21 Janarit, kur u vranë para Kryeministrisë katër protestues.

“Në datën 21 janar, unë kam dalë me një deklaratë në drekë dhe mesa duket ajo deklaratë e ka shqetësuar shumë z. Berisha, sepse fola për “ngjarje në bulevard” dhe mesa duket atij i interesonte që të flisja për ngjarje në Kryeministri”, ka thënë Bamir Topi.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.011386871337891
array(1) { ["section"]=> string(76) "rrefimi-i-ish-presidentit-topi-pse-u-prisha-me-berishen-pas-21-janarit-31575" }