Rrëfimi prekës i kampionit të boksit: Nuk kisha lekë të bleja doreza, i bëra me leshin e dhisë…

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:22 24-02-2018 Rrëfimi prekës i kampionit të boksit: Nuk kisha lekë të bleja doreza, i bëra me leshin e dhisë…

Kampioni i boksit Ismail Keta është rrëfyer sëë fundmi lidhur me situatën e vështirë ekonomike që ka kaluar.

Keta iu bashkua emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në “Neës24”, për të surprizuar një djalë të ri që ëndërron të bëhet boksier, ndërsa Keta ka treguar edhe vështirësitë që ka kaluar për tu bërë ai që është sot.

Ai ka takuar Klevisin, djalin që ëndërron të bëhet boksier si ai.

Kampinoni ka treguar për të kaluarën e tij të vështirë, por theksoi se kjo nuk e pengoi atë të realizojë ëndrrën e tij, ndërsa theksoi se ëë jesh i varfër nuk është turp.

 “Të jesh i varfër nuk është turp. Nga përvoja ime të them se me punë e sakrifica arrihet çdo gjë. Unë vij nga një familje e varfër dhe kur boksi u bë ëndrra ime e madhe, as doreza boksi nuk kam patur. Ato i bëra me leshin dhisë që kishim. Kur shkova në Gjermani, kisha fizikun dhe guximin e Rokut, por së pari më duhej të paguaja lekët që kisha marrë borxh. Lava pjata e bëra lloj-lloj punësh, por kurrë s’iu ndava pasionit tim.

Sedra ime, familja ishin prioritetet kryesore. Bëja gjithmonë 3 punë që të ndihmoja familjen. S’kishte kush më gatuante, haja konserva misri dhe shkoja në stërvitje. Pas 18 vitesh mua falë edhe Zotit arrita të marr vlerësimin për punën time”, tregoi Ismaili.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069208145141602
array(1) { ["section"]=> string(99) "rrefimi-prekes-i-kampionit-te-boksit-nuk-kisha-leke-te-bleja-doreza-i-bera-me-leshin-e-dhise-111276" }