Rrëfimi rrënqethës i Moikom Zeqos: Djali me gruan ruse, dhimbja e madhe e Dritëroit (FOTOT E SHKRIMTARIT ME TË BIRIN)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:02 04-02-2017 Rrëfimi rrënqethës i Moikom Zeqos: Djali me gruan ruse, dhimbja e madhe e Dritëroit (FOTOT E SHKRIMTARIT ME TË BIRIN)

Dritëro Agolli për herë të parë u martua gjatë kohës që ishte me studime, me rusen Nina, në vitin 1956, kur ishte 25 vjeç. Martesa zgjati shtatë vite, derisa Shqipëria prishi marrëdhëniet me Rusinë. Nga martesa e parë Agolli ka një djalë, Arjanin, i cili jeton në Rusi.

 Miku dhe një nga njerëzit më afër Dritëroit, Moikom Zeqo rrëfen për Gazetën Shqiptare takimin e shkrimtarit me të birin në Moskë.

“Në vitin 2004 kam bërë një udhëtim në Moskë në Shën Peterburg me Dritëroin ku kemi takuar djalin e tij me gruan ruse, Arianin. Takimi i tyre qe i dhimbshëm. I biri kishte pamjen e Dritëroit. E vuante shumë mallin që kishte. Ai u prek aq shumë kur e pa të birin sa nuk ishte në gjendje të fliste për gjysmë ore.

Ai ishte dhimbja më e madhe e tij, e kishte peng”, rrëfen Moikom Zeqo.

Dritëroi me të birin 

driteroi-me-djalin-rus-462x330.jpg

ag1.jpg

ag3.jpg

ag4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Flet Sadija: Shqetësimi i fundit i Dritëroit, mjekët që i dukeshin si policë dhe Ana që i gjeti ilaçin në Francë por s’e shpëtoi dot
“RRJETA” e policisë ‘peshkon’ trafikantin e drogës: Sekuestrohen 20 kile marijuhanë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01201605796814
array(1) { ["section"]=> string(119) "rrefimi-rrenqethes-i-moikom-zeqos-djali-me-gruan-ruse-dhimbja-e-madhe-e-driteroit-fotot-e-shkrimtarit-me-te-birin-67696" }