Rrëfimi rrënqethës i politikanit të njohur, çfarë më tha Aleksandër Lalo kur e takova për herë të fundit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:57 20-11-2017 Rrëfimi rrënqethës i politikanit të njohur, çfarë më tha Aleksandër Lalo kur e takova për herë të fundit

Ditën e djeshme u nda nga jeta papritur kompozitori dhe “Mjeshtri i madh”, Aleksandër Lalo.

Reagimet për ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur në moshën 68-vjeçare kanë qenë të shumta, ndërsa ditën e sotme në orën 11.00 pritet të zhvillohen homazhet për nder të tij.

Ndërkohë, kryetari i këshilltarëve të djathtë në këshillin bashkiak të Tiranës, Leonard Olli në një postim në facebook rrëfen bisedën e fundit me kompozitorin Lalo, pak muaj më parë.

“Maestro Lalen e takova pak muaj me pare ne homazhet e kengetarit Francesk Radi. Me ironine e tij therese me tha: Si ka ardh puna duhet te vdesim qe te kujtohet dikush per ne artistet. Me dhembi ne shpirt kjo e vertete e hidhur. Lamtumire mjeshter, u prehsh ne paqe! Ngushellime nga zemra familjareve, kolegeve e miqeve te tij!”, shkruan Olli. 

 

nafrdi_olli.jpg

 

images.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011857032775879
array(1) { ["section"]=> string(110) "rrefimi-rrenqethes-i-politikanit-te-njohur-cfare-me-tha-aleksander-lalo-kur-e-takova-per-here-te-fundit-100180" }