Rrëfimi tronditës i kamikazit 17 vjeçar të ISIS (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:57 17-02-2015

Ky djalosh është një kamikaz i sapo kapur nga policia e Bagdatit. Ai është një djalë vetëm 17 vjeç, i cili tregon se si rekrutohen fëmijë si ai 14, 15 ose 16 vjeç dhe se si iu  mësohet  nga terroristët e ISIS të vrasin fëmijë dhe gra.

"Më thanë se pas shpërthimit do të shkoja drejt e në parajsë", rrëfen 17-vjeçari. Ai nis të qajë gjatë rrëfimit dhe thotë se i vjen keq dhe ndihet i turpëruar nga kjo.

Djaloshi, tashmë do kalojë disa kohë në burg dhe pas kësaj ndoshta do mund të ketë një shpresë…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012187004089355
array(1) { ["section"]=> string(58) "rrefimi-trondites-i-kamikazit-17-vjecar-te-isis-video-3661" }