Rrefuzoi të hidhte thikën, policia e ekzekuton me "lumë" plumbash (Video)

Publikuar tek: bota, më 17:42 03-12-2015 Rrefuzoi të hidhte thikën, policia e ekzekuton me

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon momentin kur një këmbësor është rrethuar nga disa oficerë policie të cilët lëshojnë mbi të një lumë plumbash.

Qytetarët që e kanë filmuar pretendojnë se oficerët e policisë mund të kishin reagura ndryshe por gjatë një deklarate për shtyp Policia e Los Angelesit tha se viktima kishte në dorë një thikë dhe rrefuzonte ta hidhte.

Në video dëgjohet edhe thirrja e dëshpëruar e një qytetareje e cila i thotë “Thjesht hidhe atë që ke”, pasi në situata të tilla, është vetëm çështje sekondash që ndajnë jetën nga vdekja, nëse rrefuzon urdhrin e policisë.

 

A video posted by HotRod (@daniggahot) on Dec 2, 2015 at 4:59pm PST

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010699033737183
array(1) { ["section"]=> string(74) "rrefuzoi-te-hidhte-thiken-policia-e-ekzekuton-me-lume-plumbash-video-26882" }