Rregjistrohet gabimisht në garë, fiton 973 000 $

Publikuar tek: bota, më 18:51 13-05-2015 Rregjistrohet gabimisht në garë, fiton 973 000 $

Një 26-vjeçar i cili, u rregjistrua aksidentalisht në një kompeticion pokeri ka fituar gati një milion dollarë.

Asher Conniff nga Brooklyn, kishte në plan të bëhej pjesë e një tjetër gare, por gabimisht u regjistrua tek ajo që ishte në konflikt me pushimet e planifikuara me familjen në Evropë.

Kur zbuloi se, shuma që kishte paguar nuk ribursohej, 26-vjeçari la pushimet dhe vazhdoi kompeticionin.

Pasi fitoi këtë garë atij iu dha e drejta për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Pokerit, garë të cilën gjithashtu e fitoi duke përfituar një shumë prej 973 mijë dollarësh.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013694047927856
array(1) { ["section"]=> string(51) "rregjistrohet-gabimisht-ne-gare-fiton-973-000-11081" }