Rrëmbyen djalin, i kërkuan të atit 30 mijë euro në këmbim, prangosen autorët

Publikuar tek: aktualitet, më 16:52 16-05-2015 Rrëmbyen djalin, i kërkuan të atit 30 mijë euro në këmbim, prangosen autorët

Janë vënë nën pranga nga policia e Gjirokastrës katër persona të cilët akuzohen për “Rrëmbim personi”.  Të arrestuarit janë shtetasit, Artur Gjonaj, Andon Meçaj, Çelik Kaloti dhe Ervis Xhamaj.

Pasi kanë rrëmbyer shtetasin me iniciale A.H, ata i kanë bërë presion të atit , që t’ju jepte 30 mijë euro në këmbim të kthimit të së bijës. Personat e armatosur nën kërcënimin e armës rrëmbyen dhe mbajtën peng shtetasin A.H dhe më pas i kërkuan të atit para që t’ja kthenin djalit. Pas denoncimit të prindërve, policia u vu menjëherë në ndjekje të autorëve, duke vënë në pranga grupin  e autorëve. Policia nuk bën me dije rrethanat dhe motivet e plota të kësaj ngjarje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krim brenda familjes, vëllai ekzekuton vëllanë në datën e lindjes
Qëllon me thikë bashkëjetuesen, arrestohet 35-vjeçari në Sarandë »
Article Logic
Execution time: 0.011967897415161
array(1) { ["section"]=> string(80) "rrembyen-djalin-i-kerkuan-te-atit-30-mije-euro-ne-kembim-prangosen-autoret-11318" }