Rrëmbyen Ridvan Lamajn, gjykata dënon me 39 vite burg dy autorët (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:24 20-04-2017 Rrëmbyen Ridvan Lamajn, gjykata dënon me 39 vite burg dy autorët (EMRAT) Ridvan Lamaj

Dy autorët që rrëmbyen Ridvan Lamajn në Sarandë, janë dënuar me 39 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda.

Viktor Islami është dënuar me 19 vite burg, ndërsa Ardian Ogici me 20 vite burg.

 37-­vjeçari Ridvan Lamaj, i cili ishte emigrant në Greqi, më 17 qershor të 2015 u rrëmbye në Sarandë nga dy persona.

Pas hekurave dhe duke kryer dënimin është vetëm hekurave 30­vjeçari Vitor Islami, lindur në Pukë dhe banues në Fushë ­Mamurras. Ndërsa, Adrian Ogiçi nga Saranda vijon të jetë në arrati.

Të dy akuzohen për veprat penale “Rrëmbim personi” dhe “Trafikim i narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministria i hoqi licencën spitalit, drejtori i FSDKSH lidhi kontratën, gjykata jep vendimin (EMRI)
I vodhën pensionin në xhepin e pantallonave, arrestohen hajdutët e Pogradecit »
Article Logic
Execution time: 0.01059103012085
array(1) { ["section"]=> string(75) "rrembyen-ridvan-lamajn-gjykata-denon-me-39-vite-burg-dy-autoret-emrat-75800" }