Rrengu i Ballës funksionon, “letra e Ristanit për doktorin” si trakt te kryesia e Kuvendit

Publikuar tek: politike, më 09:50 18-12-2015 Rrengu i Ballës funksionon, “letra e Ristanit për doktorin” si trakt te kryesia e Kuvendit

Kjo është letra që deputeti socialist lexoi në daljen për  shtyp para gazetarëve. Taulan Balla sajoi një “rreng” për ti treguar publikut dhe PD-së sa e lehtë është të shkruash në faqe wordi dhe këtë ta publikosh si fakt.

Fillimisht Balla e lexoi si të vërtetë emailin që “Arben Ristani i kishte dërguar doktor Berishës” për protestën dhe vetëm në fund tregoi që e-maili ishte i sajuar. Megjithatë, duket se rrengu i Ballës ka funksionuar, pasi letra në formatin print po qarkullon si trakt te kryesia e Kuvendit.

Në letrën e supozuar shkruhet:

“I dashur Doktor,

Protestat tona nuk arrijnë të mbledhin njerëz pasi Luli nuk frymëzon askënd. Prandaj në emër të gjithë të vjetërve në Partinë Demokratike të lutem të marrësh situatën në kontroll.

Është tejet e rëndësishme që në protestën e radhës të mbani edhe Ju një fjalë, që të paktën njerëzit e pranishëm në protestë, por edhe ne deputetët dhe drejtuesit e PD, të marrim pak kurajo dhe guxim.

Juaji përjetësisht,

Arben Ristani”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089719295501709
array(1) { ["section"]=> string(93) "rrengu-i-balles-funksionon-letra-e-ristanit-per-doktorin-si-trakt-te-kryesia-e-kuvendit-28051" }