Rrënqethëse, Jurgen Hoxha erdhi nga Hollanda për të martuar motrën: “Kë të qaj unë o vëlla...”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:37 14-10-2017 Rrënqethëse, Jurgen Hoxha erdhi nga Hollanda për të martuar motrën: “Kë të qaj unë o vëlla...”

Detaje rrënqethëse nga atentati në Lushnje ku mbetën të vrarë Zamir Latifi dhe Jurgen Hoxha.

Ky i fundit sapo ishte kthyer nga Hollanda pasi do të martonte motrën  por u ekzekutua dy javë para se ta shihte të motrën nuse.

Është kushërira e tij e parë, S.Joni e cila ka shkruar një dedikim tejet prekës në rrjetet sociale për Jurgen Hoxhën.

DEDIKIMI:

O Shpirti motres po cte them un ty ma helmove zemrn.po si do ta shuaj un mallin per ty..nuk te kisha djal Halle por vella te madh.ti do behesh dhender o I bukuri im.po NE do vinim krushk NE dasem e motres ton,javen qe vjen..ke te qaj un o vella per ty APO per motren qe ka dasmen pas nje jave.po si do te tresi dheu ty o vella..me dhem shpirti o GENI.nuk mund ta besoj kete qe ndodhi...motra jote nuk do te harroj kurr

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090768337249756
array(1) { ["section"]=> string(93) "rrenqethese-jurgen-hoxha-erdhi-nga-hollanda-per-te-martuar-motren-ke-te-qaj-une-o-vella-95869" }