Rrënqethëse, pallati shpërthen në flakë masive, gruaja vendos ta hedhë fëmijën nga dritarja e katit të shtatë

Publikuar tek: bota, më 14:55 14-06-2017 Rrënqethëse, pallati shpërthen në flakë masive, gruaja vendos ta hedhë fëmijën nga dritarja e katit të shtatë

Zjarr masiv ka shëprthyer në Grenfell Tower të Londrës duke tronditur mbarë vendin.

Dëshmitarët pranë ngjarjes rrëfejnë tmerrin dhe momentin kur Grenfell Tower ishte e mbërthyer nga flakët një nënë vendosi të hedhë fëmijën e saj nga kati i shtatë në krahët e dikujt që priste poshtë.

Banorët që përjetuan tmerrin pranë ndërtesës 24-katëshe që shpërtheu herët në mëngjes janë duke folur për përvojat e tyre.

Gruaja e dëshpëruar pranë zjarrit që vendosi të vërë jetën e saj para fëmijës, ka hedhur një dritë të re në horrorshow.

“Kishte kacafytje dhe dikush po thoshte ishte një zonjë në dritare, kur e pashë zonja bërtistë me zemër, me duart e saj, nga gjuha e saj e trupit, se ajo ishte gati për ta hedhur foshnjën. E mbështolli me një batanije dhe vendosi ta hedhë fëmijën e vogël nga dritarja.

Një djalë doli përpara dhe vetëm mrekullisht kapi fëmijën në momentin e duhur dhe pastaj një hije që supozohej se ishte e ëma, shkoi prapa dhe kjo ishte hera e fundit që e pamë.

Unë nuk jam i sigurt se çfarë bëri djali me fëmijën, por fëmija u kap me siguri”, shprehet dëshmitari.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëllohet me armë kongresmeni amerikan Steve Scalise
Tragjedia në Londër, askush nuk mbijetoi në tre katet e fundit të pallatit në flakë »
Article Logic
Execution time: 0.012053966522217
array(1) { ["section"]=> string(113) "rrenqethese-pallati-shperthen-ne-flake-masive-gruaja-vendos-ta-hedhe-femijen-nga-dritarja-e-katit-te-shtate-82465" }