Rreshje shiu gjatë Kurban Bajramit, në qytet vërshojnë lumenjtë e gjakut (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 17:05 14-09-2016 Rreshje shiu gjatë Kurban Bajramit, në qytet vërshojnë lumenjtë e gjakut (Foto-Video)

Rrugët e Dhakas në Banglandesh janë kthyer në lumenj gjaku pasi rrëketë e shiut kanë mbledhur gjakun e kafshëve të sakrifikuara për festën e Kurban Bajramit.

Mijëra dele, lopë e dhi u sakrifikuan ndërsa mishi i tyre iu shpërnda të varfërve, megjithatë rreshjet e shit dhe sistemi i dobët i kullimit në qytet ka bërë që në rrugë të vërshojë gjaku. Mijëra fotografi dhe video nga pamjet tronditëse janë shpërndarë në rrjetet sociale.

 

via GIPHY

Untiff44f5ghjled.jpg

Untitledds4thhhh.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrjedhja e “e-mail”-eve: "Hillary Clinton e urren Barack Obamën"
Dikush ia vë zjarrin me çakmak një gruaje me veshje muslimane, ngjarja e rëndë në mes të Nju Jorkut »
Article Logic
Execution time: 0.0095200538635254
array(1) { ["section"]=> string(88) "rreshje-shiu-gjate-kurban-bajramit-ne-qytet-vershojne-lumenjte-e-gjakut-foto-video-52912" }