Rreshjet e borës, ARRSH akset Pukë-Fushë Arrëz -Kukës të qarkullueshme

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 19-01-2020 Rreshjet e borës, ARRSH akset Pukë-Fushë Arrëz -Kukës të qarkullueshme

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion për qarkullimin e mjeteve në zonat veriore që janë prekur nga reshjet e borës gjatë orëve të fundit.

Autoriteti Rrugor Shqiptar vazhdon të mbajë nën kontroll të gjitha akset rrugore të prekura nga bora dhe kryesisht aksin Fushë Arrëz-Kukës dhe Pukë-Fushë Arrëz.

Pas ndërhyrjes me mjetë nga ana e aksin Fushë Arrëz-Kukës dhe Pukë-Fushë Arrëz rruga është e qarkullueshme nga të gjitha mjetet.

“Rruga e pastruar dhe qarkullimi vazhdon normalisht”, sqaron Autoriteti Rrugor Shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070672035217285
array(1) { ["section"]=> string(75) "rreshjet-e-bores-arrsh-akset-puke-fushe-arrez-kukes-te-qarkullueshme-192519" }