Rreshjet e dëborës, bllokohet fshati turistik në Korçë

Publikuar tek: aktualitet, më 08:34 19-01-2017 Rreshjet e dëborës, bllokohet fshati turistik në Korçë

Rreshjet e dëborës kanë bllokuar një fshat të tërë në Korçë.

Bëhet fjalë për fshatin turistik të Dardhës ndërsa në fshatëra si Voskopoja, Kapshtica, Mirasi apo Pucteci kalohet vetëm me zinxhirë. Edhe aksi Qafë-Qarri është i kalueshëm vetëm me zinxhirë.

Trashësia e dëborës ka arritur në 25 centimetra në rrugë nacionale dhe deri në 1 metër në Dardhë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Je komplet budalla, flet idiotësira”, Rakipllari dhe Vangjeli përplasen ashpër në emision
“Shkullaku u shkarkua pasi PD nuk votoi për liçensën e Abc News”, Fevziu flet për përplasjen e Frangajt me Bashën »
Article Logic
Execution time: 0.011137008666992
array(1) { ["section"]=> string(59) "rreshjet-e-debores-bllokohet-fshati-turistik-ne-korce-65978" }