Rrëshket dhe përfundon në baltë avioni me 139 pasagjerë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 15:36 22-04-2018 Rrëshket dhe përfundon në baltë avioni me 139 pasagjerë (FOTO) Avioni

Një avion malajzian në bordin e të cilit ndodheshin 139 njerëz, ndërpreu fluturimin pasi rrëshkiti në baltë dhe detyroi aeroportin Kathmandu të mbyllet për më shumë se 12 orë.

Fatmirësisht askush nuk pësoi lëndime nga ky incident, por qindra pasagjerë që kishin planifikuar fluturime nga kryeqyteti i nepalit i anuluan ato. Zëdhënësi i aeroplanit Prem Nath Thakur tha se avioni po shpejtonte pistën Tribhuvan International Airport kur pilotët zbuluan një problem dhe anuluan nisjen e fluturimit. Mjeti u rrëzuar në bar dhe u ndal në baltë rreth 30 metra larg pistës së aeroportit.

 

 Screenshot_2.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e 4 protesuesve në Gaza, BE thirrje për hetim
E RËNDË, Vritet gazetari në transmetim LIVE (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0097429752349854
array(1) { ["section"]=> string(67) "rreshket-dhe-perfundon-ne-balte-avioni-me-139-pasagjere-foto-117870" }