Rrëshkitja e dherave, rrezikohet shembja e pallatit në Gjirokastër

Publikuar tek: aktualitet, më 23:10 03-02-2018 Rrëshkitja e dherave, rrezikohet shembja e pallatit në Gjirokastër

Një pallat është në rrezik shembje në qytetin e Gijrokastrës sipasojë e rrëshkijtjeve të dherave.

Mësohet se masivi i dherave ka rrëshkitur në lagjen “18 shtatori” në Gjirokastër dhe kati i parë i pallatit është i mbushur nga balta.

Nga terreni mësohet se tashmë kanë lëvizur edhe një pjesë e themeleve të pallatit.

Sakaq Forcat e Armatosura kanë mbërritur në terren dhe bashkë me policinë janë duke punuar që të evakuojnë banorët e kësaj ndërtese. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bushati flet për mediat greke: Shqiptarët kudo janë faktor të stabilitetit
SKANDAL / Shkarkohet avokati i shtetit pasi ‘neglizhoi’ gjyqin për 1 milion metra katrorë tokë të tjetërsuar »
Article Logic
Execution time: 0.012778043746948
array(1) { ["section"]=> string(72) "rreshkitja-e-dherave-rrezikohet-shembja-e-pallatit-ne-gjirokaster-109032" }