Rrëshqitje dheu në “Rrugën e Kombit”, qarkullimi në aksin e vjetër

Publikuar tek: aktualitet, më 22:32 25-03-2015 Rrëshqitje dheu në “Rrugën e Kombit”, qarkullimi në aksin e vjetër Foto ilustruese

Një rrëshqitje masive dheu ka ndodhur në rrugën e “Kombit”, në afërsi të qytetit të Kukësit. Rrëshqitja e dheut ka ndodhur në zonën e Kolshit, çka bllokuar edhe një aks të rrugës.

Si pasojë e kësaj, automjetet janë të detyruara që të qarkullojnë në aksin e vjetër që lidh Kukësin me rrugën e Kombit.

Punonjësit e mirëmbajtjes së rrugës ndodhen aktualisht në vendngjarje dhe po punojnë për zhbllokimin dhe largimin e dherave nga autostrada. Ndërsa ARRSH u ka bërë thirrje shoferëve të tregohen të kujdesshëm dhe të bashkëpunojnë me policinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spartak Braho: Raporti mjekësor për Doshin, i falsifikuar
Gjenden tre makina të shkrumbuara në Vlorë, dyshohet se janë djegur qëllimisht »
Article Logic
Execution time: 0.013406991958618
array(1) { ["section"]=> string(68) "rreshqitje-dheu-ne-rrugen-e-kombit-qarkullimi-ne-aksin-e-vjeter-6961" }