Rrethohet lumi i Lanës, çfarë po ndodh në Tiranë?

Publikuar tek: aktualitet, më 15:14 05-06-2017 Rrethohet lumi i Lanës, çfarë po ndodh në Tiranë?

Lumi i Lanës në aksin, nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” deri tek “rruga e Elbasanit” i është nënshtruar një rikonstruksioni total.

Punimet në këtë aks kanë nisur ditën e sotme dhe po procedohet në rikonstruksionin e trotuarëve të kësaj rruge, por nuk dihet ende nëse projekti do të prek edhe shtratin e lumit të Lanës, që për hir të së vërtetës në disa pjesë të tij është i amortizuar dhe rrezikon që të dalë  kur ka rreshje intensive.

Ndërkohë sa i përket trafikut, në këtë pjesë është bllokuar një korsi dhe momentalisht automjetet po lëvizin vetëm me 1 korsi.  

18986444_1535436976528633_1419912338_o.jpg

19022360_1535436676528663_14258337_o.jpg

18927040_1535437073195290_1244494861_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet në Vlorë i shumëkërkuari: Ka përdhunuar me dhunë fëmijë të moshës 14-18 vjeç (EMRI)
Shkencëtarët zbulojnë vrimën e mistershme në Mars, dhe nuk e shpjegojnë dot si është formuar (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010791063308716
array(1) { ["section"]=> string(53) "rrethohet-lumi-i-lanes-cfare-po-ndodh-ne-tirane-81306" }