Rrethohet shtëpia e autorit që vrau komandantin e FNSH

Publikuar tek: aktualitet, më 21:56 03-10-2015 Rrethohet shtëpia e autorit që vrau komandantin e FNSH Foto nga vendngjarja

Update 02:20.

Rrethohet shtëpia e autorit të krimit në Shkodër.
Prej orësh tashmë vazhdon aksioni për arrestimin e Ruzhdi Aishes, autorit që vrau komandantin e FNSH-së Simon Gjeta.Pas drejtorit Cako i cili po drejton operacionin mësohet se ministri i Brendshëm Saimir Tahiri Ka shkuar në Drejtorinë e Policisë. Nuk dihet ende gjendja e autorit pasi më heret policia shkëmbeu zjarr me të.

 

Shkëmbim zjarri mes forcave të policisë dhe autorit që vrau disa orë më parë komandantin e FNSh në SHkodër, Simon Gjeta.

 

Autori Ruzhdi Aishta ka qëlluar sërish me breshëri armësh drejt policisë e cila i është kundërpërgjigjur njësoj. Nuk dihet ende se çfarë ka ndodhur gjatë këtij shkëmbimi zjarri dhe nëse autori i cili gjendej i fshehur në banesë është lënduar. Aishta fshihet në një banesë në zonën e Shkodër-Muriqan dhe dyshohet se është me probleme mendore.

Forca të shumta RENEA dhe FNSH prej disa orësh gjenden në vendngjarje të pajisura me jelekë antiplumb e autoblinda në një aksion për arrestimin e Aishtës që vrau komandantin dhe plagosi 21 vjeçarin në Shkodër.

Lexo edheVritet në aksion komandanti i FNSH në Shkodër, shkoi të arrestonte autorin që plagosi 21 vjeçarin

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon derbi i parë Partizani- Tirana, rezultati: 1-0 (VIDEO)
Merr fund aksioni i RENEA në Shkodër, vritet Ruzhdi Aishta (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.016613960266113
array(1) { ["section"]=> string(60) "rrethohet-shtepia-e-autorit-qe-vrau-komandantin-e-fnsh-22273" }