Rrezikohet projekti TAP, shkak vonesa në dhënien e lejeve

Publikuar tek: ekonomi, më 16:10 05-10-2016 Rrezikohet projekti TAP, shkak vonesa në dhënien e lejeve

Projekti TAP është vënë në rrezik nga vonesat në dhënien e lejeve në Puglia të Italisë.

Sipas Vitali Baylarbayov, nënkryetar i SOCAR, gazsjellësi Trans-Adriatik (TAP), pjesa e terminalit të  Korridorit Jugor të Gazit që do të kalojnë në gjashtë vende dhe do të mbërrijë në Puglia, është në rrezik për shkak të vonesave në dhënien e lejeve nga ana e autoriteteve lokal.  Sipas Baylarbayov dhe pse kanë patur mbështetjen e  kryeministrit italian Mateo Renzi, përveç qeverisë duhen dhe 65 leje nga autoritetet lokale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041646003723145
array(1) { ["section"]=> string(62) "rrezikohet-projekti-tap-shkak-vonesa-ne-dhenien-e-lejeve-55171" }