Rrezikohet shembja e ndërtesës gjigante në Londër, banorët të bllokuar nga flakët

Publikuar tek: bota, më 06:44 14-06-2017 Rrezikohet shembja e ndërtesës gjigante në Londër, banorët të bllokuar nga flakët

Ndonëse kanë kaluar orë, akoma po evakuohen banorët nga ndërtesa 24 katëshe e cila u përfshi nga flakët në orët e vona të natës.

Zjarri ka pushtuar "Grenfell Tower" në Lancaster West Estate rreth orës 00:54 , ndërsa rreth 200 zjarrfikës janë ende në bazë.

Gazetari Andy Moore i BBC tha se e gjithë kulla është përfshirë nga flakët dhe ekziston mundësia se ndërtesa mund të shembet. Një numër i konsiderueshëm njerëzish nuk janë gjetur ende. Me dhjetra persona janë dërguar me urgjencë në spital. Blloku i pallateve përmban 120 apartamente dhe është 24 kate i lartë.

4167C16800000578-4601902-image-a-12_1497415248812_copy.jpg_96481293_040046931-1.jpg_96481298_040046953-1.jpg_96481295_040046890-1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tronditet Londra, shkrumbohet pallati 27 katësh me 120 banesa, banorët të bllokuar
Aksident i rëndë në Itali, përplasen dy trena dhe plagosen 27 persona »
Article Logic
Execution time: 0.012200117111206
array(1) { ["section"]=> string(86) "rrezikohet-shembja-e-nderteses-gjigante-ne-londer-banoret-te-bllokuar-nga-flaket-82393" }