Rreziku i shembjes së pallatit, banorët evakuohen gjatë natës në Gjirokastër

Publikuar tek: aktualitet, më 08:48 08-01-2018 Rreziku i shembjes së pallatit, banorët evakuohen gjatë natës në Gjirokastër

Ka nisur evakuuimi i 15 familjeve në lagjen “Punëtori” në qytetin e Gjirokastrës për shkak të rrezikut të shembes së një pallati.

Shkak është bërë çarja e tokës pranë pallatit, paraprakisht për shkak të gërimeve të një ndërtese aty pranë.

Evakuimi ka nisur gjatë orëve të vona të natës së mbrëmshme për shkak të thellimit të çarjes së tokës.

Policia i vendos shiritat menjëherë dhe nuk lejon futjen e banorëve. Ky vendim erdhi pas urdhrit të kryebashkiakes Zamira Rami, ndërsa familjet janë vendosur për momentin në konviktin e shkollës së mesme pedagogjike.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Surprizat e motit, sa do rriten temperaturat sot dhe neser në mes të dimrit
5 në pranga në Tiranë, si u zbulua banda e kokainës dhe zonat ku kishin klientelën »
Article Logic
Execution time: 0.010196924209595
array(1) { ["section"]=> string(82) "rreziku-i-shembjes-se-pallatit-banoret-evakuohen-gjate-nates-ne-gjirokaster-105800" }