Rreziku nuklear nga Irani, kryeministri Britanik Boris Johnson flet për një marrëveshje

Publikuar tek: bota, më 11:33 14-01-2020 Rreziku nuklear nga Irani, kryeministri Britanik Boris Johnson flet për një marrëveshje

Kryeministri britanik Boris Johnson në një intervistë per BBC ka deklaruar se do të bashkëpunojë me SHBA dhe aleatët e tjerë të Mbreterisë së Bashkuar për të gjetur një marrëveshje e cila do të ndalojë Iranin në zhvillimin e raketave bërthamore.

 

Ai u shpreh se marrëveshja e re do të jetë e mbështetur në interesat e SHBA dhe aleatëve europianë.

“Ne do të zëvendësojme paketën Trump me një paketë tjetër Trump”, është shprehur Johnson.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13653016090393
array(1) { ["section"]=> string(93) "rreziku-nuklear-nga-irani-kryeministri-britanik-boris-johnson-flet-per-nje-marreveshje-192013" }