Rrëzimi i avionit në Ishëm/ Riaktivizohen hetimet, vjen në Tiranë dosja me provat

Publikuar tek: aktualitet, më 16:51 09-11-2019 Rrëzimi i avionit në Ishëm/ Riaktivizohen hetimet, vjen në Tiranë dosja me provat

Autoritet Italiane i kanë dërguar një letër Prokurorisë së Ktimeve të Rënda në lidhje rrëzimi i avionit në Ishëm tri vite më parë.

Mësohet se janë riaktivizuar hetimet, pasi dyshohet se piloti italiani Guido Guidi, që u mbajt për muaj të tërë në Shqipëri, në një bazë të fshehtë, mund të jetë rrëfyer për autoritetet shqiptare dhe të ketë nxjerrë emrat e atyre që e pajtuan të trasportonte drogë me avion.

Në dokumentin e firmosur nga autoritetet e drejtësisë italiane, thuhet se janë renditur emrat e bashkëpunëtorëve të pilotit italian në trafikun e drogës, të cilët rezultojnë të jenë kryesisht nga zona e Fushë Krujës.

Vijon...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018258810043335
array(1) { ["section"]=> string(86) "rrezimi-i-avionit-ne-ishem-riaktivizohen-hetimet-vjen-ne-tirane-dosja-me-provat-185289" }