Rrëzimi i avionit, nxirret nga fundi i detit trupi, dyshohet i Emiliano Sala

Publikuar tek: bota, më 09:52 07-02-2019 Rrëzimi i avionit, nxirret nga fundi i detit trupi, dyshohet i Emiliano Sala

Trupi i cili u gjet pak ditë më parë në rrënojat e avionit që mbante futbollistin Emiliona Sala është nxjerrë me sukses.

Dega e Hetimeve të Aksidenteve Ajrore, ka deklaruar: “Pas një shqyrtimi të gjerë të vendndodhjes, kontraktorët e specializuar gjetën me sukses trupin e parë mes rrënojave”. Megjithatë AAIB nuk tha nëse trupi ishte Sala apo i pilotit, David Ibbotson.

Trupi u dërgua në Portland për t’ju nënshtruar një ekzaminimi.

Më  21 janar, futbollisti argjentinas Sala, dhe piloti Ibbotson po fluturonin në avioni nga Nantes, në Francën veriore, drejt Cardiff në Uells, kur u zhduk nga radari pranë Ishujve Channel. Sulmuesi kishte nënshkruar kohët e fundit me klubin anglez Cardiff City.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013762950897217
array(1) { ["section"]=> string(81) "rrezimi-i-avionit-nxirret-nga-fundi-i-detit-trupi-dyshohet-i-emiliano-sala-151883" }