Rrëzimi i helikopterit në Gjermani, vdes një nga gratë më të pasura të Rusisë

Publikuar tek: bota, më 08:57 01-04-2019 Rrëzimi i helikopterit në Gjermani, vdes një nga gratë më të pasura të Rusisë Natalia Fileva

Një nga gratë më të pasura në Rusi, bashkëpronarja e S7 Group,  Natalia Fileva ishte mes viktimave të aksidentit ajror të së dielës në Gjermani.

Bëhet me dije se 55-vjeçarja ishte në bordin e helikopterit  Epic LT që u rrëzua në një fushë pasi iu afrua aeroportit të Egelsbach.

Në helikopter ndodheshin tre njerëz, piloti me origjinë franceze dhe dy pasagjerët rusë.

Autoritetet gjermane po hetojnë shkakun e aksidentit.

Policia tha se aeroplani me gjashtë vende u ngrit për fluturim në Francë dhe po udhëtonte drejt qytetit Egelsbach të Gjermanisë qendrore kur u rrëzua dhe u dogj në një fushë të dielën pasdite pranë Erzhausenit, 10 kilometra në jug të Frankfurtit.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013737916946411
array(1) { ["section"]=> string(83) "rrezimi-i-helikopterit-ne-gjermani-vdes-nje-nga-grate-me-te-pasura-te-rusise-158681" }