Rrëzimi i qeverisë me mocion mosbesimi, Presidenti Thaçi fton Albin Kurtin për diskutime më 1 prill

Publikuar tek: rajon, më 22:08 30-03-2020 Rrëzimi i qeverisë me mocion mosbesimi, Presidenti Thaçi fton Albin Kurtin për diskutime më 1 prill FotoArkive: Kryeministri Kurti dhe Presidenti Thaçi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thirrur në takim kryeministrin në detyrë Albin Kurtin, më datë 1 prill për tu konsultuar për emrin e kryeministrit.

Ky takim vjen pas rrëzimit të qeverisë një javë më parë përmes një mocioni mosbesimi të inciuar nga partneri në koalicion i Vetëvendosjes, Lidhja Demokratike e Kosovës.

“Pas mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë do të ndërmarr hapat e përcaktuar në Kushtetutë. Në këtë drejtim, ju ftoj që të merrni pjesë në takimin konsultativ për të diskutuar hapat e mëtejshëm”, thuhet në ftesën e Thaçit për Albin Kurtin.

Ndërkohë, në disa komunikime të mëparshme të zyrtarëve të Vetëvendosjes apo dhe vetë Kurtit, është lënë të kuptohet se ata nuk do të japin asnjë emër tjerët për kryeministër.

Më poshtë ftesa e Thaçit për Albin Kurtin:
ftesaaaa.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090482234954834
array(1) { ["section"]=> string(105) "rrezimi-i-qeverise-me-mocion-mosbesimi-presidenti-thaci-fton-albin-kurtin-per-diskutime-me-1-prill-200707" }