Rrëzohet aeroplani i pasagjerëve, dyshohet për 44 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 16:07 20-03-2017 Rrëzohet aeroplani i pasagjerëve, dyshohet për 44 të vdekur

Një aeroplan pasagjerësh është rrëzuar në aeroportin Wau në Sudanin Jugor. Paraprakisht dyshohet se 44 personat që ishin në bord kanë humbur jetën.

Lista e pasagjerëve nuk është publikuar ende nga autoritetet në vend. Nga fotografitë duket se prej përplasjes aeroplani mori zjarr dhe u shkatërrua.

Raportimet janë kontradiktore pasi autoritetet kanë thënë fillimisht se nuk ka të mbijetuar. Megjithatë një punonjës i ndihmës së shpejtë tha për Reuters se “asnjë pasagjer nuk ka vdekur, por të gjithë janë plagosur”. /Newsbomb.al

erte4tr34tyj.jpg

wer34r3rdwwww.jpg

rte4t44yuidfhvgfhgtrkgnd.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes në moshën 101 vjeçare miliarderi David Rockefeller
Dikush ka vendosur ta dërgojë Stephen Hawking për një fluturim në hapësirë »
Article Logic
Execution time: 0.010283946990967
array(1) { ["section"]=> string(64) "rrezohet-aeroplani-i-pasagjereve-dyshohet-per-44-te-vdekur-72545" }