Rrëzohet aeroplani në Lisbonë, 5 persona të vdekur

Publikuar tek: bota, më 16:58 17-04-2017 Rrëzohet aeroplani në Lisbonë, 5 persona të vdekur

Një aeroplan i vogël është rrëzuar në afërsi të Lisbonës në Portugali.

Sipas mediave lokale në këtë aksident ajror kanë mbetur të vdekur 5 persona. Nga të dhënat  paraprake dyshohet se ka pasur një shpërthim. Komandanti operacional, Miguel Cruz i ka thënë agjencisë "Associated Press", se viktimat janë një pilot zviceran, tre pasagjerë nga Franca dhe një shofer kamioni nga Portugalia, i cili u godit nga avioni.

Si pasojë e rrëzimit janë dëmtuar dhe disa ndërtesa që ndodheshin  afër vendit të rrëzimit të aeroplanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shembet depoja e mbeturinave, 28 të vdekur dhe të paktën 30 persona të plagosur
Lufta në Mosul, OKB publikon shifra alarmante të largimit të civilëve »
Article Logic
Execution time: 0.01040506362915
array(1) { ["section"]=> string(55) "rrezohet-aeroplani-ne-lisbone-5-persona-te-vdekur-75480" }