Rrëzohet avioni në Indi, humbin jetën 10 personat e personelit

Publikuar tek: bota, më 09:53 22-12-2015 Rrëzohet avioni në Indi, humbin jetën 10 personat e personelit

Rrëzohet në Indi avioni duke shkaktuar vdekjen e 10 personave. Avioni i një kompanie ajërore në Belhi: BSF Super King, mbante 10 persona në bord dhe të gjithë kanë gjetur vdekjen.

Avioni u rrëzua në zonën e Dëarka afër Delhit.

Ambulancat, policia dhe zjarrfikësit janë në vendngjarje, por askush nuk rezulton të ketë shpëtuar, raporton ‘’The Indian Express’’. Personat që kanë ndërruar jetë janë të gjithë të personelit të avionit. Piloti raportoi për probleme teknike para se të rrëzohej.

Zëvendëspresidenti i Kongresit Indian Rahul Gandhi us hprehu ngushëllimet e tij familjeve të viktimave. ‘’Shumë e trishtueshme të mësoje për rrëzimin e avionit. Ngushëllimet e mia për familjet në zi’’, tha Gandhi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013533115386963
array(1) { ["section"]=> string(67) "rrezohet-avioni-ne-indi-humbin-jeten-10-personat-e-personelit-28316" }