Rrëzohet avioni ushtarak në Detin e Zi, 91 persona në bord

Publikuar tek: bota, më 07:50 25-12-2016 Rrëzohet avioni ushtarak në Detin e Zi, 91 persona në bord

Avioni ushtarak rus Tu-154 është rrëzuar në Detin e Zi.  Sipas BBC ai u zhduk nga radarët 20 minuta pasi u nis nga aeroporti.

 Ministria e Mbrojtjes tha se Tu-154 mbante në bord 91 persona ku përfshinin: personelin e shërbimit, anëtarët e korit të famshëm Alexandrov dhe gazetarët.

Avioni po udhëtonte drejt provincës Latakia të Sirisë ku pasagjerët do kalonin dhe festat e fundvitit.

Është ngritur një ekip shpëtimi të cilët kanë gjetur dhe pjesë të avionit në Detin e Zi. Ndërkohë nuk është bërë akoma i ditur shkaku që mund të ketë shkaktuar rrëzimin e avionit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk provohen akuzat, lirohen dy shqiptarët të dyshuar se do kryenin sulme terroriste në Gjermani
Gjendet trupi i parë i pajetë i një pasagjeri të avionit që u rrëzua në Detin e Zi, dyshohet për gabim të pilotit »
Article Logic
Execution time: 0.0095698833465576
array(1) { ["section"]=> string(63) "rrezohet-avioni-ushtarak-ne-detin-e-zi-91-persona-ne-bord-63678" }