Rrëzohet avioni, vdes sportisti i famshëm amerikan

Publikuar tek: bota, më 23:00 07-11-2017 Rrëzohet avioni, vdes sportisti i famshëm amerikan

Ish lojtari i famshëm amerikan i bejsbolloit, Roy Halladay ka humbur jetën pasi avioni me të cilin po udhëtonte është rrëzuar në Gjirin e Meksikës.

40-vjeçari ishte një nga lojtarët më të mirë të bejsbollit për 15 vite në ligën amerikane ku ka luajtur me Toronto Blue Jays dhe Philadelphia Phillies.

Ai po fluturonte me një avion të vogël dy vendësh, foto që së fundmi i kishte publikuar në rrjetet sociale pas blerjes së mjetit. Ndërsa hetimet për shkaqet e rrëzimit vijojnë ende.

sdgegherghrhrh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012052059173584
array(1) { ["section"]=> string(55) "rrezohet-avioni-vdes-sportisti-i-famshem-amerikan-98746" }